Αγωνιστικά Τελευταία Νεα

Αχιλλέας Φαρσάλων – Ν.Π.Σ Βόλος 0 – 3

Την ήττα με σκορ 0 – 3 γνώρισε η ομάδα μας στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής κατηγορίας κόντρα στο μεγάλο φαβορί του ομίλου την ομάδα του Ν.Π.Σ. Βόλου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 3′ με τον Μελισόπουλο.

Οι παίκτες μας προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 16′ έχασαν την πρώτη τους καλή στιγμή όταν έπειτα από όμορφη συνεργασία Συράκου και Λόλα ο δεύτερος έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο 20′ ο Βόλος έχασε διπλή ευκαιρία όταν έπειτα από διώξιμο του Κουτσουκέρα ο Μάντζης έκανε το σουτ η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία ο Ηλιόπουλος δοκίμασε με κεφαλιά να νικήσει τον Κουτσουκέρα ο οποίος τινάχτηκε και έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Ένα λεπτό αργότερα ο Νεμπεγλέρας δοκίμασε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα όμως η σέντρα σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

Ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νεμπεγλέρας εκτέλεσε το κόρνερ ο Μανιώτης έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπουρνάκη.

Εν τέλει στο 40′ ο Ηλιόπουλος κατάφερε σε ένα καίριο χρονικά σημείο να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων όταν έπειτα από ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο τέρμα στο 52′ με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία ο οποίος από τα όρια της περιοχής έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Κουτσουκέρα.

Οι παίκτες μας έφτασαν στην επίτευξη ενός τέρματος στο 65′ όταν ο Κόλα εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά ο Οικονόμου με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ ακυρώθηκε κάτι που έκανε τους ανθρώπους της ομάδος μας να διαμαρτυρηθούν.

Οι Συνθέσεις

Αχιλλέας Φαρσάλων (Μάκης Tριανταφυλλόπουλος): Κουτσουκέρας, Μάρκου, Καραμπούζης (64′ Καραγκούνης), Κούλπας, Οικονόμου, Νεμπεγλέρας (49′ Κουρούμαλος), Κόλα, Μανιώτης (64′ Μπένος), Συράκος, Λόλας, Χατζής (72′ Κατσανάκης)

ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Μπουρνάκης, Ντεντάκης, Ντόσης, Δημόπουλος, Ηλιάδης, Πιαστόπουλος (84′ Δημηνάς), Μελισσόπουλος, Καμπαγιέρο (58′ Ζέρης), Μάντζης (66′ Δερμητζόγλου), Γκαρσία (73′ Σαλαμούρας), Ηλιόπουλος.

Διαιτητής: Τσέτσιλας. Βοηθοί: Φαλτάκας, Μωυσιάδης (Γρεβενών).